Pokaz grupy akrobacyjnej Firebirds na samolotach Extra 330

30.08.2024

Zapraszamy na pokaz grupy akrobacyjnej Firebirds na samolotach Extra 330 w trakcie Lotniczego Dnia Otwartego Aeroklubu Krakowskiego

Firebirds Flying Team to polska grupa akrobacyjna, która zdobyła uznanie na krajowych i międzynarodowych pokazach lotniczych. Grupa ta składa się z doświadczonych pilotów, którzy wykonują widowiskowe pokazy akrobacyjne, często z użyciem barwnych dymów, co dodaje ich występom wyjątkowego charakteru.

Firebirds Flying Team jest znana z precyzyjnych formacji i synchronizowanych manewrów, które zachwycają widzów i podnoszą prestiż polskiego lotnictwa akrobacyjnego. Wykorzystują oni różnorodne samoloty, a ich pokazy są nie tylko manifestacją techniki pilotażu, ale także artystycznym show w powietrzu.

fot. Mateusz Kałwa