Odznaka Honoris Gratia dla Aeroklubu Krakowskiego

04.09.2024

Drodzy Klubowicze! W dniu 1 września 2024 roku, podczas Lotniczego Dnia Otwartego Aeroklubu Krakowskiego połączonego z Małopolskim Świętem Warzyw,

Prezydent Miasta Krakowa Aleksander Miszalski nadał odznakę Honoris Gratia dla Aeroklubu Krakowskiego, w uznaniu zasług dla Krakowa i jego mieszkańców.

Nagrodę podczas otwarcia pokazów lotniczych wręczył Pan Janusz Kozioł, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. sportu.

W uroczystości wzięli udział m.in. Pan Dominik Jaśkowiec, Poseł na Sejm RP, Pan Wojciech Pogan, Wicestarosta Krakowski, Pani Barbara Gładysz, Wójt Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce, Pan Łukasz Strutyński, Prezes Kraków Airport im. Jana Pawła II, Pan Leszek Mańkowski, Prezes Krakowskiego Klubu Seniorów Lotnictwa, przedstawiciele Wojska Polskiego, członkowie Zarządu Aeroklubu Krakowskiego oraz Komisji Rewizyjnej AK.

Dziękujemy bardzo za zgłoszenie nas do nagrody przez Krakowski Klub Seniorów Lotnictwa.

Na zdjęciu Adrian Król, Prezes Aeroklubu Krakowskiego oraz Leszek Mańkowski, Prezes Krakowskiego Klubu Seniorów Lotnictwa

– Dla naszego Klubu to bardzo duże wyróżnienie. Cieszymy się, że od wielu lat możemy współpracować z Miastem Kraków. Nagroda jest podsumowaniem 96 lat działalności Aeroklubu Krakowskiego – powiedział Adrian Król, Prezes Aeroklubu Krakowskiego.

Zarząd Aeroklubu Krakowskiego

Dziękujemy Wam za zaangażowanie – to nasza wspólna nagroda!